Scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 6-latków Grupa wiekowa: 6-latki Temat kompleksowy: DARY JESIENI Temat dnia: „Zdrowe owoce i warzywa” Cele ogólne: - rozwijanie aktywności dziecka w grupie poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach. - wdrażanie i przestrzeganie zasad higieny przed spożywaniem warzyw i owoców. - doskonalenie wiadomości
SPRAWNOŚĆ MANUALNA Sprawność manualna i grafomotoryczna jest to sprawność rąk w zakresie wykonywania takich czynności, jak: pisanie, rysowanie, wycinanie nożyczkami, wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików. Rozwój sprawności manualnej w okresie przedszkolnym jest niezmiernie ważny, gdyż wraz z rozpoczęciem nauki w szkole szczególnego
ROLA ĆWICZEŃ GRAFOMOTORYCZNYCH Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym nie przebiega w sposób równomierny i stateczny. Wyraźne nasilenie procesów rozwojowych obserwuje się między czwartym a piątym rokiem życia. W tym okresie następuje doskonalenie zdolności koordynacji i pojętności w przyswajaniu nowych umiejętności
KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACJI POLONISTYCZNEJ PRZEDMIOT: Edukacja polonistyczna PROWADZĄCY: DATA: KLASA: I CZAS TRWANIA: 45 minut TEMAT: Wprowadzenie litery pisanej "l" na podstawie wyrazu "lalka". CELE OGÓLNE: Kształtowanie umiejętności pisania małej litery "l" i czytania wyrazów z "l". CELE SZCZEGÓŁOWE: Analiza i
Konspekt zajęć pokazowych Temat: Zabawy sylabami i głoskami Cele: rozwijanie słuchu fonematycznego: wyodrębnianie głosek w słowach o prostej budowie fonetycznej, dostrzeganie rymujących się par wyrazów, słuchowe wyodrębnienie sylab i głosek w wyrazach Metody: czynne, oglądowe, słowne Formy pracy: zbiorowa, indywidualna Przebieg zajęć: 1. Przywitanie przybyłych
SCENARIUSZ ZAJĘCIA Temat: ,,Wprowadzenie litery ,,U, u". Cele ogólne: - nabywanie predyspozycji niezbędnych do nabycia umiejętności czytania i pisania - rozbudzanie zaciekawienia światem przyrody. Cele szczegółowe: dziecko: - wypowiada się na temat treści ilustracji - wie, jak wyglądają litery u, U, potrafi je odnaleźć w wyrazach - starannie
Dnia 22.05.2018 ZAJĘCIA OTWARTE – scenariusz Gr. III - Kotki Temat zajęcia : Rodzinna wycieczka rowerowa Cele ogólne: Utrwalenie poznanych liter Integracja rodziców, dzieci i nauczycielek poznanie obrazu graficznego głoski „r, R” próby odwzorowywania obrazu graficznego swojego imienia wyróżnianie i nazywanie głoski w nagłosie
Zapraszam do zabawy z dziećmi. Przygotowałam grę dydaktyczną „LITEROWE DOBBLE”. Elementy do wydruku można pobrać z Google Drive pod poniższym adresem. Wystarczy wydrukować, zalaminować, wyciąć i zabawa gwarantowana, a przy tym nauka i utrwalanie liter. LITEROWE DOBBLE Życzę miłej zabawy – Małgorzata Kalińska