Data: 01.09.2010 r. Temat: Poznajmy się Cele: • eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, • pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, • nawiązanie kontaktu z dziećmi – poznanie ich imion, • swobodne rozmowy z rodzicami. Cele operacyjne: • korzysta z kącików tematycznych i zabawek, • podejmuje
Przebieg uroczystości 1) Powitanie gości: Dziś w przedszkolu uroczyście - gości w nim witamy. W Dniu Święta Rodziców z całego serca życzenia Wam składamy. Wszystkim mamom, Wszystkim tatom, Zdrowia, pomyślności, Uśmiechów na co dzień! Szczęścia i radości! 2) Wiersz pt. „Co lubię” Lubię słońce, lubię drzewa. Lubię kiedy ptaszek
Opracowanie i prowadzenie: Urszula Bazyluk Grupa wiekowa: 3-latki Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego: Obszar 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych Obszar 3. Wspomaganie rozwoju mowy dzieci Obszar 8. Wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew, pląsy
mgr Beata Birkowska n-l lic. Beata Michalska PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ PM NR 49 MALI ODKRYWCY NA TROPIE ZJAWISK PRZYRODY” Opis zadania: Wstęp Przed edukacją stoi trudne zadanie- kształtowania świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego, miłości i szacunku dla różnych form życia, właściwych, aktywnych postaw wobec przyrody i jej
KONSPEKT ZAJĘCIA OBSERWOWANEGO PRZEZ DYREKTORA Prowadząca: Karolina Grzywa Data: 10.11.2015r. Grupa: 3-latki, grupa „Sroczki” TEMAT: Zdrowe urodziny Misia. Obszar aktywności: •Aktywność ruchowa •Aktywność poznawcza Zakres treści edukacyjnych: •„Dbamy o nasze zdrowie” •„Poznajemy przyrodę” Podstawa programowa: •Wychowanie
KONSPEKT ZAJĘCIA OBSERWOWANEGO PRZEZ DYREKTORA Prowadząca: Karolina Grzywa Data: 22.01.2016r. Grupa: 3-latki, grupa „Sroczki” TEMAT: Jestem bezpieczny na drodze. Obszar aktywności: •Aktywność ruchowa •Aktywność artystyczna Zakres treści edukacyjnych: •„Nasze bezpieczeństwo na co dzień” •„W świecie sztuki. Plastyka” Podstawa
Grupa wiekowa: 3-latki Cele operacyjne: - rozpoznaje niektóre warzywa i owoce, - nazywa niektóre warzywa i owoce, - wie jakie znaczenie mają warzywa i owoce dla zdrowia. Metody: - czynna - zadań stawianych dziecku, - słowna- objaśnienia, metody żywego słowa, - oglądowa – obserwacji i pokazu. Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa. Środki dydaktyczne:
PRZEBIEG Wprowadzenie nastroju świątecznego – melodia na wejście dzieci „Wśród nocnej ciszy”. Dziecko 1 Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają Witajcie kochani rodzice, pięknie się kłaniamy Na jasełka zapraszamy Dziecko 2 Świeci gwiazdka jedna, druga i na inne gwiazdki
Autumn leaves Autumn leaves are changing colours, changing colours, changing colours. Autumn leaves are changing colours all over town. x2 Autumn leaves are falling down, falling down falling down. Autumn leaves are falling down down to the ground. x2 Take a rake and rake them up, rake them up, rake them up. Take a rake and rake them up on the ground. x2 Make a pile and
SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO - " JESIENIĄ BAWIMY SIĘ WESOŁO" Prowadząca: Monika Pik Grupa: 3,4-latki, Data: 23.09.2015r. CELE OGÓLNE: motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez