SCENARIUSZ ZAJĘCIA Temat : ,, Cztery Pory Roku" Cele ogólne: – utrwalenie charakterystycznych cech pór roku – rozpoznawanie pór roku po charakterystycznych zmianach zachodzących w przyrodzie Cele szczegółowe: dziecko: – wymienia charakterystyczne cechy pór roku – klasyfikuje i przyporządkowuje obrazki odpowiednio
SCENARIUSZ ZAJĘĆ TEMAT :,,W krainie Figurolandii” CELE OGÓLNE: - doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych - kształtowanie umiejętności układania w toku zabaw dowolnych kompozycji z figur geometrycznych - doskonalenie sprawności manualnej - rozwijanie umiejętności zgodnego współdziałania CELE SZCZEGÓŁOWE:
Scenariusz zajęć Temat zajęcia: ,,Kraina zwana Kołolandią" Cel zajęć: - doskonalenie umiejętności w zakresie techniki origami Cele szczegółowe: dziecko: -starannie zagina i składa papier -rozwija wyobraźnię twórczą i fantazję Formy pracy: zbiorowa, indywidualna Metody pracy / według Heleny Wichury/: - podające: opowiadanie, wyjaśnienie -
SCENARIUSZ PRZEDSTAWIENIA „WIOSENNA OPOWIEŚĆ” Z OKAZJI DNAI MAMY I TATY Na scenę wchodzą wszystkie zwierzęta przy akompaniamencie „Wiosny” Vivaldiego. ŻABKA Na polanie, w pewnym lesie, coś dziwnego zdarzyło się Gdy nastał nowy przepiękny dzionek Zwierzęta usłyszały pomruki znajome Dochodziły znad skraju lasu Gdzie niegdyś niedźwiedź
SCENARIUSZ PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI DNIA RODZINY „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW” GRUPA I (MALUCHY) – motylki, pszczółki, biedronki GRUPA II (ŚREDNIAKI) – Krasnoludki, Leśne Zwierzęta, Narratorzy (powitanie) GRUPA III (STRASZAKI) – Narratorzy, Królewna Śnieżka, Zła Królowa, Myśliwy, Wiedźma, Czarodziejskie
Dnia 22.05.2018 ZAJĘCIA OTWARTE – scenariusz Gr. III - Kotki Temat zajęcia : Rodzinna wycieczka rowerowa Cele ogólne: Utrwalenie poznanych liter Integracja rodziców, dzieci i nauczycielek poznanie obrazu graficznego głoski „r, R” próby odwzorowywania obrazu graficznego swojego imienia wyróżnianie i nazywanie głoski w nagłosie
Scenariusz na Dzień Rodziny w grupie Biedronki - 2015 „Wiosenna łąka” Narrator: Przyszła do nas Pani Wiosna Pięknie wystrojona, Słonko pięknie nam przygrzewa, Uśmiecha się do nas. Ptaki wokół się radują Pięknie nam śpiewają Na nasz uroczysty występ Wszystkich zapraszają. Piosenka „Przyszła wiosna” połączona z tańcem
Przebieg zajęć: 1. Wysłuchanie zagadki: Sosnowy, dębowy, stary lub młody, rosną w nim grzyby, rosną jagody. ... (las) Globalne czytanie wyrazu „Las” 2. Wyprawa do lasu - zabawa ruchowa z elementami metody W.Sherborne N: Wyruszymy dziś na wyprawę do lasu. Po drodze możemy napotkać różne przeszkody, dlatego dobierzcie się parami. Idziemy! Uwaga! Zwalone
Przebieg zajęć: 1. Zabawa ze śpiewem na powitanie ,,W kole” W kole wszyscy tu siedzimy, każdy czyjaś rękę trzyma I dzień dobry już mówimy, Tak zabawa się zaczyna” 2. Powitanie uczestników spotkania: Nauczyciel mówi do dzieci i rodziców: „Witam wszystkich, którzy lubią zimę.” „Witam wszystkich, którzy