Autor: Ewa Chylińska Stosowane w procesie edukacyjnym technik dramy gwarantuje realizację zaleconych przez podstawę programową zadań oraz daje dzieciom szansę zaspokajania ich potrzeb rozwojowych. Gest, ruch, pantomima, gra na instrumentach, dźwięk, słowo, śpiew, taniec czy rysunek - to tylko niektóre środki wyrazu, którymi dzieci wyrażają swoje przeżycia,
Scenariusz uroczystości w grupie najmłodszej w Samorządowym Przedszkolu Nr 92 w Krakowie rok szkolny 2016/2017 opracowała : mgr Sylwia Duśko 1.POWITANIE PRZEZ PANIĄ DYREKTOR. 2. POWITANIE RODZICÓW PRZEZ DZIECI Z GRUPY NAJSTARSZEJ. Starszak Główka mnie boli, myśleć nie rada Przecież przed nami gości gromada. Czyż to nie wielkie dla
Temat : „Tulipany na balu” 1. Cele ogólne : • Dotarcie do małego czytelnika, • Rozbudzanie i skuteczne podtrzymywanie zainteresowań, • Poznawanie uniwersalnych wartości przez pryzmat doświadczeń bohaterów baśni, • Doskonalenie pamięci , zdolności kojarzenia , • Praktyczne wykorzystanie wiedzy i doświadczeń 2. Cele
Scenariusz zajęć „Lola w magicznym królestwie figur” 1. Cele ogólne : Utrwalenie nazw konkretnych figur geometrycznych doskonalenie umiejętności klasyfikowania wg określonej cechy rozwijanie sprawności manualnych rozwijanie wyobraźni i pomysłowości doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej rozwijanie kreatywności kształcenie
PRZEBIEG Wprowadzenie nastroju świątecznego – melodia na wejście dzieci „Wśród nocnej ciszy”. Dziecko 1 Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają Witajcie kochani rodzice, pięknie się kłaniamy Na jasełka zapraszamy Dziecko 2 Świeci gwiazdka jedna, druga i na inne gwiazdki
PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA KONTRAKTOWEGO OBIEGAJĄCEGO SIĘ O NADANIE STOPNIA NAUCZYCIELA MIANOWANEGO
Scenariusz zajęć 1. Prowadząca : Anna Talewska 2. Data : 22. 01. 2014r. 3. Temat : Kopciuszek na balu” 5. Cele ogólne : • Dotarcie do małego czytelnika, • Rozbudzanie i skuteczne podtrzymywanie zainteresowań, • Poznawanie uniwersalnych wartości przez pryzmat doświadczeń bohaterów baśni, • Doskonalenie pamięci , zdolności kojarzenia
W lesie na polanie Dziś ważne zebranie Wzięły się zwierzęta Za wielkie sprzątanie Szu – szu- szu! Szu – szu- szu! Pracujemy ile tchu Szu – szu- szu! Szu – szu- szu! Zaraz czysto będzie tu! Mrówka ze ślimaczkiem Sprzątają pod krzaczkiem A żabki z wiewiórką W strumyku za górką Zbierają sikorki Papierki i worki A maleńkie
Temat zajęć: „Zabawy z trójkątami” Cel ogólny: - Utrwalenie wiedzy o zbiorach Cele szczegółowe: dziecko - klasyfikuje przedmioty z uwzględnieniem części wspólnej zbiorów - nazywa przedstawione figury - posługuje się nazwami tygodnia - posługuje się liczebnikami porządkowymi w zakresie 7 - posługuje się znakiem graficznym
POŻEGNANIE ZIMY-POWITANIE WIOSNY Opracowała: L. Brzezik Postacie: Dzieci recytujące Kilka osób- ubranych w czapki, szaliki i codzienne ubranka. Cztery osoby ubrane tak jak dzieci recytujące. Wspólnie trzymają Marzannę. Dziewczynka przebrana za Zimę. Dziewczynka przebrana za Wiosnę. Jedna osoba przebrana za słonko. Dwie osoby przebrane za jaskółki.